Uzm. Dr. Özlem Tuğçe Kalaycı - Radyoloji Uzmanı

Ulusal ve ulusararası edindiğim tecrübelerle Şubat 2022 den bu yana kendi kliniğimde sizlerin hizmetindeyim. Her türlü Ultrason, Doppler incelemesi ve ince iğne aspirasyon biyopsisi alanlarında hizmet vermekteyim.

Özgeçmiş

2004 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden tıp doktoru olarak mezun olduktan sonra aynı sene İnönü Üniversitesi Radyoloji Ana Bilim Dalında uzmanlık eğitimini kazandım ve 2009’da Radyoloji uzmanı olarak göreve başladım.

2011-2012 yıllarında Amerika Birleşik Devletleri, The John Hopkins Üniversitesi Pediatrik Nöroradyoloji bölümünde özellikle Çocukluk çağı vascular anomalileri konusunda bilimsel çalışmalar yapan Vascular Anomalies Team‘de başta Prof. Dr. Sally E.Mitchell, Ass. Prof. Dr. Aylin Brady-Tekes, Prof. Dr. Thierry A.G.M. Huisman ve Dr. Andrea Poretti olmak üzere ünlü bilim insanlarıyla araştırmalar yapma imkanı buldum.

Bu süreçte bir kitap bölümü ve uluslar arası saygın dergilerde yayınlanan biri ilk isim olmak üzere 3 tane bilimsel makale ve uluslar arası kongrelerde sunulan poster sunumları hazırlama şansına sahip oldum. 2014 yılında European Board of Radiology sınavından başarılı olarak Avrupa Board Diplomasına hak kazandım. 2015 yılında başasistanlık sınavında başarılı olarak İzmir Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesinde Başasistan olarak göreve başladım. Uzmanlık dönemimde ağırlıklı olarak Ultrason ve Doppler çalışmaları üzerine olmak ulusal ve uluslar arası dergilerde yayınlanmış 50’ye yakın makalem olup, çeşitli ulusal ve uluslararası kongrelerde sunulmuş çok sayıda yazılı ve sözlü bildirim ve vasküler anomaliler ve nöroradyoloji konusunda yazılmış toplamda 4 kitap bölümüm bulunmaktadır. Seçkin ulusal ve uluslar arası dergilerde editörlük ve hakemlik yaptım. Çok iyi derecede İngilizce bilmekteyim. Evli ve üç çocuk annesiyim. Yaklaşık 18 yıldır aktif olarak ayrıntılı gebelik ultrasonu yapmaktayım. Bu konuda bilimsel çalışmalar yaptığım gibi yapılan çalışmaları kongre ve seminerleri aktif olarak takip etmekteyim. Şubat 2022 den bu yana kendi kliniğimde her türlü Ultrason, Doppler incelemesi ve ince iğne aspirasyon biyopsisi alanlarında hizmet vermekteyim.

Sizin ve bebeğinizin sağlığı için erken teşhis hayat kurtarır.

Hemen Randevu Almak İçin
Üste Dön